Sewery online są dostępne dla każdego posiadacza DCS World. Na niektórych serwerach stawiane są wymogi, niezastosowanie się do nich powoduję usunięcie pilota z brakiem możliwości powrotu. Dotyczy to w szczególności nieodpowiedniego zachowania w stosunku do innych współuczestników zabawy. Większość serwerów wymaga posiadania SRS oraz podstawowej wiedzy z zakresu użytkowania radia w strefie lotniska, oraz poza nią. Oczywiście są też serwery oferujące, bezkrytyczne strzelanie do wszystkiego, co się rusza, co raczej nie ma nic wspólnego z symulacją. Dobre serwery posiadają misję dla każdego typu maszyn, zadania są zróżnicowane, jak i warunki atmosferyczne. Serwery z hasłem są przeznaczone dla zamkniętych grup i raczej nie ma możliwości wejścia bez zaawansowanej procedury wejściowej. Dodawane są misję tylko dla określonej liczby maszyn i wykonujące założony scenariusz.

UWAGA-wszystkie serwery DCS Wirtualni Piloci są postawione na najnowszej wersji Openbeta.
Nie będziesz już więcej latał samMenu podstawowe multiplayer zawiera informację dotyczące aktualnie dostępnych serwerów. Mamy możliwość wyszukiwania po nazwie oraz logowania po IP. Możemy także dodać serwery do wyświetlania na początku listy, poprzez dodanie gwiazdek. Widoczność serwerów jest uzależniona od posiadanej wersji DCS, są aktualizowane na bieżąco i jeżeli danego nie ma na liście, prawdopodobnie wersją nie zgadza się z posiadaną przez zainteresowanego.

serw_1


Wybranie jednego z serwerów daję nam możliwość odczytania podstawowych wiadomości dotyczących serwera. Nie zawsze te dane są umieszczane to jest zależne od twórcy serwera.

serw_2


Po załadowaniu serwera mamy możliwość wybrania dostępnych slotów, lista aktywnych dla nas jest podświetlona. W opisie slotów z reguły mamy podane stan maszyny oraz lotnisko lub farp bazowy. Niektóre sloty mogą być warunkowo niedostępne, co objawia się odpowiednim komunikatem na czacie.

serw_2

Serwery DCS Wirtualni Piloci

Misje na serwerach mają swoje opisy na mapie F10, mamy oznaczenia tankerów oraz stref dla walk powietrznych, treningowych A2A czy A2G. Widoczność jednostek jest ograniczona do danej koalicji. Przed wejście na serwer mamy do wyboru sloty maszyn Cold lub Hot w nazwie jest też określenie miejsca parkingu przed startem. Serwery różnią się rodzajem misji oraz mapami. Na serwerach DCS Wirtualni Piloci obowiązuje kultura oraz zasada niestrzelania do swojej koalicji.


serw


WP_Server#1

serw_1


Serwer online 24/7, mapa podstawowa. Posiada strefy do walk PvP, BvR oraz treningowe. Są podzielone na: A2A, strefy walk powietrznych z maszynami sterowanymi przez komputer AI. A2G, jednostki naziemne Strefy te mają różny poziom trudności, odpowiednie dla każdego poziomu zaawansowania. Serwer posiada też możliwość przejmowania lotnisk oraz wydarzenia losowe.
Opis misji na serwerze 1
Cele naziemne są odpalane przez menu radiowe F10, jeżeli były wcześniej już uruchomione to pojawi się komunikat, że działają. Jednostki nie odnawiają się ponownie automatycznie, trzeba je uruchamiać po zniszczeniu.

opis_1
A2G#1-MM10
Jednostki: ZSU-23-4, ATZ-10, BMD-1, T-55
ML08
Jednostki: SA-8 Osa, Truck Arm`d, Bunkier, T-71B
A2G#2-Gori.
Jednostki: ZSU-23-2, Grad-122, Truck AZT-10
A2G#3-LL03.
Jednostki: SA-6 Kub
A2G#4-GF32.
Jednostki: SA-6 Kub
A2G#5-Lotnisko Kutaisi i okolice.
Jednostki: SA-19, ZSU-23-4, T-72B, Bunkier, Truck Ural
A2G#6-LM08, Jtac "Chevy-1" 236.000 MHz.
Jednostki: BMP-2, T-55, Bunkier, Truck Arm`d
A2G#7,#8--Konwój z północy do miejscowości Dzhvari, Uwaga przyjazne jednostki w miejscowości. Jednostki: ZSU-23-4, BMD-1, T-72B
Air support, 235 MHz, Laser:1678. Menu F10, po wykryciu celów "Eagle Eye"
A2G#9-Atak na farp London, konwoję z różnych kierunków.
Jednostki: BTR-80, BMD-1, T-72B, Cvozdika 122mm, Truck Arm`d.
A2G#10-Jtac1, Blue Recce 234.000 MHz.
Jednostki: ZU-23-2, Truck Ural-375, Bunkier.
A2G#11-Przejęcie lotniska Sukhumi.
Jednostki: ZSU-23-4, ZSU-57-2, T-55, Truck Arm`d, ATZ-10.
A2G#12-Cele treningowe.
Jednostki: Track, BMP-80.
A2G#13-Cele WWII.
Jednostki: Track
A2G#14-Cele statyczne.
Jednostki: Track, Budynki

opis_3

Dwa obszary do ataków powietrznych oraz naziemnych.

WP_Server#2

Serwer online 24/7, mapa Syria. Misja "Piaski Pustyni".

opis_1
Misja posiada system zarządzania jednostkami "CHIEF", walki odbywają się niezależnie. Możliwe jest dołączenie do walk poprzez system zadań wysyłanych i dostępnych w menu F10. Zadania są typu A/A lub A/G z podziałem na klasy np. SEAD. Niezależnie od stref walk misja posiada normalne strefy treningowe, do których mają dostęp piloci danej koalicji.
Misja jest rozwijania i poprawiana, propozycję i uwagi zgłaszamy na Discordzie.

Strefy walk - są przeznaczone do ataków zarówno A/A i A/G i mogą być przeprowadzane na całym zaznaczonym obszarze. Maszyny wlatujący w obszary treningowe innej koalicji będą usuwane.

WP_Server#3

Serwer online 24/7, mapa Zatoka.
Utrzymanie przewagi powietrznej nad obszarem półwyspu arabskiego należącym do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Eliminacja sił ISIS operujących w rejonie miasta Al Dhaid.
Eliminacja wrogich sił lądowych po obu stronach konfliktu. Szczegóły w odprawie.

WP_Server#4

Serwer tymczasowy, treningi oraz misje na serwerach: DCS Wirtualni Piloci.

Instrukcja wywoływania jednostek
Każdą jednostkę zaznaczona odpowiednio A2G.., A2G#.., A2A..., wywołujemy przy pomocy menu radiowego.
Menu nie może być nastawione na dolną częstotliwość. Przechodząc do menu "Other..."

menu_1


Następnie wywołanie odpowiedniego podmenu "Dodatki...".

menu_2


Pod F2-F5 mamy odpowiednie menu dla każdej kategorii zależnie co w danej chwili chcemy uruchomić.

menu_3


Jeżeli grupy wroga były już wcześniej wywołane przez innego pilota, pojawi się odpowiedni komunikat. Jednostki można wywołać ponownie po zniszczeniu poprzednich, nie dotyczy to jednostek powietrznych, które po uruchomieniu nie wymagają już ponownego.

menu_4


Copyright © 2020 All rights reserved By Hancer

Serwery online 24/7, bez hasła. W wyszukiwarce wpisujemy DCS Wirtualni Piloci, wymagamy kultury osobistej oraz niestrzelania do swojej koalicji poza strefami PvP. Nasi piloci prowadzą stałą komunikację na SRS. UWAGA — jak nie widzisz serwerów prawdopodobnie nie masz aktualnej wersji DCS Openbeta